Hellvik Hus Hellvik

Velkommen til oss!

Kontakt oss

Hellvik Hus Hellvik utvikler, bygger og selger boliger og fritidsboliger i Dalane.

Åpningstider: Mandag – fredag: 07:30 -15:30

Om oss

Som en avdeling med direkte røtter tilbake fra oppstarten i 1947 her på Hellvik, har vi nå mer enn 70 års erfaring med oppføring av boliger og fritidshus. I tillegg har vi opparbeidet en solid kompetanse innen prosjektering og utbygging av bolig- og hyttefelt. Vi er også engasjert i oppføring av større bygg i både privat og offentlig regi.

Vi har for tiden ca 50 ansatte fordelt mellom husavdelingen vår og XL Bygg.

Vi jobber alle til en hver tid etter vårt motto ”Bygg med glede”. Ett av våre viktigste mål er at alle som velger å bygge et Hellvik Hus, skal oppleve prosessen som positiv og trygg – helt fra første møte og fram til huset står ferdig. Denne prosessen starter med fornøyde og glade medarbeidere her på Hellvik Hus Hellvik.

Vi betjener følgende kommuner: Bjerkreim, Eigersund, Sokndal.

Landets mest fornøyde boligkunder

Hellvik Hus var boligkjeden som hadde de mest fornøyde eneboligkundene i Norge i 2020. Det viser tall fra Prognosesenterets årlige bransjemåling.

Utmerkelsen «Årets mest tilfredse kunder» gis til den husbyggerkjeden som gjør det best på kundetilfredshet (KTI). Hellvik Hus-kjeden, som har 30 forhandlere over hele landet, fikk en KTI på 82.

Vi er ikke feilfrie, men lover å gjøre vårt ytterste for å ordne opp og ivareta deg som kunde på en best mulig måte. Vi har først lykkes når du som kunde opplever at det å bygge hus har vært en tid fylt med små og store gleder.

Ansatte

Paul Hein Haneferd

Salgssjef

47451571paul.haneferd@hellvikhus.no

Kim Kenneth Årstad

Prosjektutvikler

47451570kim.aarstad@hellvikhus.no

Atle Tengesdal

Byggeleder

95111638atle.tengesdal@hellvikhus.no

Audhild Aadnøy Grøsfjell

Sentralbord/sekretær

51461600audhild.grosfjell@hellvikhus.no

Kaj Waldeland

Daglig leder

45637100kaj.waldeland@hellvikhus.no

Egil Skåra

Personalsjef

41676738egil.skaara@hellvikhus.no

Odd Magne Jacobsen

IT/Økonomi

41566717odd.magne.jacobsen@hellvikhus.no

Rober Myklebust

Prosjektering

97795872rober.myklebust@hellvikhus.no

Kjetil Egeli

Kalkulatør

99573545kjetil.egeli@hellvikhus.no

Runar Nodland

Byggingeniør

47836867runar.nodland@hellvikhus.no

Syvert Dversnes

Prosjektering

99411712syvert.dversnes@hellvikhus.no

Morten Østebø

Konstruktør

41505357morten.ostebo@hellvikhus.no

Kontakt oss

Spør oss oss

Veiledning

Byggeprosessen, få oversikt over kostnader og råd slik at du kan realisere din drømmebolig.

Regulering

Reguleringsplanen og dens bestemmelser. Vi bidra også med råd dersom du planlegger å bygge i et uregulert område.

Tegning

Tegne huset slik du ønsker det – enten det er et av våre ferdighus, eller det er en spesialtegnet bolig.

Planlegging

Få tilpasset både bolig og uteareal til din tomt og få laget framdriftsplan.

Bygging

Bygge drømmeboligen din. Vil du at vi skal gjøre alt fra A til Å, eller vil du stå for deler av prosessen selv?